Statybos projektų valdymo sistema iSTATA

Sistemos iStata pagrindinė paskirtis – statybos projektų planavimas ir vykdymo kontrolė. Dėl statybos projektų apimties pakankamai sudėtinga teisingai įvertinti sąnaudas, laiku pastebėti kritinius projekto realizavimui vėlavimus. Šių problemų sprendimui skirta sistema iStata.

Planavimas. Sistemoje aprašomi darbai, nurodant jų pradžią, pabaigą bei reikalingus resursus. Darbai gali būti importuojami ir iš sąmatų kūrimo programos – šiuo atveju pagal reikiamą darbų trukmę, pradžios ir pabaigos datas sistema automatiškai nustato darbuotojų poreikį arba pagal projekto pradžią ir darbuotojų skaičių sudaro projekto vykdymo grafiką.

Vykdymo kontrolė. Vykdant projekto darbus, darbų vadovai sistemoje fiksuoja informaciją apie darbų eigą – atliktą kiekį, bendrą darbo užbaigtumą, planuojamą pabaigą. Informacija apie darbų vykdymo eigą bei galimus vėlavimus patogiai vaizduojama laikinėje projekto diagramoje.

Sąnaudos. Viena iš didesnių statybos projekto vykdymo problemų – sudėtingumas tinkamai ir laiku įvertinti kiekvieno projekto darbo sąnaudas. Nors iš pirmo žvilgsnio vieno ar kito darbo atlikimas atrodo pelningas, suskaičiavus realias sąnaudas (pvz. vykdant darbą sugaištas darbo laikas, bendros projekto vykdymo sąnaudos, tokios, kaip statybvietės apsauga, administracijos darbuotojų darbo užmokestis, bendros įmonės sąnaudos, neskirtos konkretaus vieno darbo ar projekto vykdymui) gali pasirodyti, kad darbas buvo nuostolinga. Negana to, labai dažnai ir medžiagų sunaudojimas vienam ar kitam darbui atlikti nėra apskaitomas pakankamai tiksliai (pvz. apskaitoma, kiek cemento sunaudojama visam projektui, bet neskaičiuojama, kiek konkrečiai kuriam darbui atlikti).

Sistemoje iStata kiekvienam darbui nurodomas jo atlikimui reikalingas darbų, medžiagų ir mechanizmų biudžetas, sąmatos  papildomos sąnaudos. Vykdant darbą darbų vykdytojai sistemoje fiksuoja kiekvieno darbuotojo dirbtą kiekviename darbe laiką, darbui atlikti  sunaudotas medžiagas ar panaudotus mechanizmus. Kaip bendros išlaidos projektų vykdymui yra fiksuojamas administracijos darbo užmokestis, bet kokios kitos sąnaudos (pvz. operatorių teikiamos ryšio paslaugos). Tokiu būdu sistema leidžia aiškiai matyti tiek viršijamą biudžeto planą ir realias sąnaudas, tiek projekto pelningumą, bet kuriuo laiko momentu.

Sprendimo taikymo sritys:

  • Statybos projektus valdančios ar vykdančios įmonės
  • Daugiabučių remontą ar renovaciją atliekančios įmonės

Sistemos detalus aprašymas (Atsisiųsti PDF)

Dėl detalesnės informacijos kreiptis:

Tomas Ramanauskas
Produktų grupės vadovas
+37068637395
tomas@irtc.lt